eko pellet

Bądź EKO z biopaliwem

Zanieczyszczenie powietrza jest problemem, który na co dzień dotyka Polaków i to niezależnie od pory roku. Negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie, ma więc także negatywny wpływ na budżet kraju. Jednym z działań mających na celu ograniczenie zanieczyszczenia jest stosowanie bardziej wydajnych i ekologicznych paliw do ogrzewania budynków. Które z nich są najbardziej efektywne, łatwe w zakupie, a przy tym ekologiczne?

Pellet

Pellet jest paliwem o rosnącej popularności, który jest granulatem powstającym z opadów drewnianych (nie mogą one zawierać dodatków w postaci substancji klejących). Kaloryczność tego surowca sięga około 19 MJ, tak jak w przypadku pelletu klasy 1, który mogą Państwo zakupić w naszej firmie. Dlaczego ważne jest wybieranie surowca wysokiej jakości? Oczywiście chodzi tu nie tylko o ekologiczność, ale również o większą wydajność procesu spalania, niezapychanie się podajnika, a także o małą ilość powstającego popiołu. By móc efektywnie spalać pellet, konieczny jest zakup nowoczesnego kotła 5 klasy. Na szczęście dzięki rządowym programom można uzyskać dofinansowanie na jego kupno.

Brykiet

Kolejnym ekologicznym surowcem opałowym jest brykiet, który podobnie jak pellet, również powstaje z poprodukcyjnych odpadów drewnianych. Wykonywany jest w procesie prasowania pod dużym ciśnieniem trocin, torfu oraz miału, w rezultacie czego powstają praktyczne pod względem kształtu kostki. Wartość opałowa brykietu również jest wysoka i w naszej ofercie wynosi ona ponad 19 kj na kg. Paliwo to jest uznawane za ekologiczne nie tylko dlatego, że powstaje z odpadów drewna, ale również generuje niewielką ilość dwutlenku węgla oraz minimalną ilość siarki (zaledwie 0,01%).

Ekogroszek

Ostatnim paliwem, które w niedużym stopniu zanieczyszcza środowisko, jest ekogroszek. Choć powstaje on z węgla kamiennego i brunatnego, to tylko z najwyższej jakości surowców, dlatego podczas procesu spalania powstaje znacznie mniej dwutlenku węgla oraz siarki (w ekogroszku dobrej jakości wartość ta nie powinna być większa niż 0,6%).

Pellet, brykiet i ekogroszek cieszą się coraz większą popularnością, dlatego nietrudno je zakupić, niezależnie do miejsca w Polsce. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na charakterystykę produktu i producenta tak, by nabywać tylko surowce wysokiej jakości.